האישה שאת מחליטה להיות

בתחילתה של כל תכנית מוצלחת לשיפור עצמי עלייך להחליט בדיוק איזה סוג של אישה את מבקשת להיות.

לנשים רבות יש מטרות מעורפלות המבטאות חלומות ומשאלות לב יותר מאשר החלטה ברורה הנובעת ממחשבה מעמיקה. תוכלי להפיק רק תועלת מועטה מחלומות על האישה שהיית רוצה להיות, אלא אם כן תחליטי להפוך בדיוק לאישה כזאת.

נשים רבות מתקשות לקבל החלטה מכל סוג שהוא. הדבר קורה מכיוון שאינן מכירות את האפשרויות השונות הקיימות, או שהן נרתעות ומתבלבלות מההיצע הרב, או שאינן מודעות לכך שאפשר בכלל להגיע להחלטה.

מצב זה נכון במיוחד כשמדובר בניסיונות רציניים לשפר את האישיות.

כאשר נשים אינן מודעות לדרכים הרבות שבהן ניתן לשפר את האישיות, או כשהן נרתעות בעומדן מול אפשרויות רבות מדי, הן נשארות במצב של קפיאה וחוסר החלטה. וחמור מכך – הן אינן מכירות בחשיבות הרבה שיש לכך שיגיעו להחלטות משלהן בנושא מסוים. הן נתונות במחשבות כי חייהן נקבעו על ידי חוקי התורשה, המשפחה והשפעות הסביבה בלבד. הן חשות כי בגלל הוריהן, אופן חינוכן וסיבות חייהן העכשוויות, לא קיימת שום דרך לחיים אחרים.

פשוט לא עולה בדעתן כי יש בחירה מצדן, על ידי בחירת החלטות נכונות.

שיפור עצמי הוא ללא ספק מטרה בעלת ערך שבה מגלות רוב הנשים עניין, אך רק מעטות חושבות על כך ברצינות, ורק מעט מתוכן, המסוגלות להחליט, ישיגו אי פעם את מטרותיהן.

שלושה מאפיינים של חולמות עצלניות וריקות שאינן מחליטות לעולם לשפר את מצבן הם כישלון, שעמום וחד־גוניות.

צרכים מסוימים יובילו אותן להירשם לקורסים, לקרוא ספרים או להצטרף לקבוצות לימוד אם נוח להן לעשות זאת, אך בלי החלטה, שעמידה תקיפה מאחוריה, יהיה זה בלתי אפשרי עבורן להתקרב אי פעם למטרות שעליהן הן חולמות.

חייהן מתאפיינים בכישלון, משום שבגלל חוסר יכולתן לשנות את עצמן, הן אינן מצליחות לשנות דבר כלשהו בעל משמעות בחייהן. בהיותן כבולות מפני חוסר ההחלטה, הן נדונות לסבול כישלונות חוזרים ונשנים. בלי ידע או בלי נכונות מצדן הן מתרגלות כל כך לכישלון עד שהן מקבלות זאת כקבע. כישלון וחוסר החלטה מבטיחים מצב של אומללות, ולעתים גם עוני.

אי החלטה לשנות, פירוש הדבר שהכלי יישאר כפי שהוא, וחוסר השינוי יביא לשעמום. כאשר לא קיימת הנכונות להגיע לאותן החלטות שיוכלו באמת לשנות דברים, תבטיח רתיעה מתמדת זו כי השעמום הקודר יימשך.

חיים של כישלון משעמם הופכים לאפורים וחסרי עניין, ובדיוק בגלל השעמום וחוסר הניצוץ שבחייהן מתעורר אצל נשים רבות הצורך בשיפור העצמי. ואולם כאשר אינן מכירות בעובדה שהשעמום והכישלון שהן חוות מקורם פשוט באי החלטה לשנות, קשה להניח שיגיעו להחלטה כלשהי.

חלומות על שיפור עצמי הם חסרי תועלת כל זמן שהם לא מביאים להחלטה.

ואינני מתכוונת להחלטה כללית לשנות, אלא לשינוי בדרכים מוגדרות למדי.

במובן הפשוט ביותר, שתחליטי בפירוט איזו אישה את שואפת להיות.

מטרת הספר היא לעזור לך להחליט בבהירות מספקת על יוזמה ויישום של תכנית לשיפור עצמי אשר לא תוכלי להיכשל בה.

את היא זאת שמוכרחה להחליט לאיזו אישה ברצונך להפוך.

העמודים הבאים נועדו לעזור לך בדיוק במשימה הזו. קראי אותם בעיון רב.

האמיתות המקופלות בתוכן יגרמו לך להרהר, להתבונן פנימה ולחלום באורח חיים בונה על האישה שאת מסוגלת להיות על ידי יישום עקרונות אלה. אך לפני שתעשי צעד אחד בכיוון מטרתך, עלייך להיות נחושה בהחלטתך לעמוד בהבטחתך לעצמך כי לא תוותרי על מטרה זו.

2 תגובות

  1. אהבתי את המאמר
    ציטוט מהמאמר "מטרת הספר היא לעזור לך להחליט בבהירות מספקת על יוזמה ויישום של תכנית לשיפור עצמי אשר לא תוכלי להיכשל בה."
    לאיזה ספר הכוונה ומה מחירו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מעל 10,000 עותקים נמכרו

העוצמות שלך כאן!

הוספת כרגע מוצר לסל :)

Open chat
1
צריכה עזרה?
👋🏻 היי!
איך אוכל לעזור?
דילוג לתוכן